logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
po-pi od 10:00 do 18:00
Naše služby

  PORADŇA

  <<  13/32 >>

  Zjazdové lyžovanie

  26.9.2016 16:25 | zimnyoutlet

  Väčšina z Vás určite pozná zjazdové lyžovanie. Je to jednoducho veľmi obľúbený šport pre samotných divákov, ako aj aktérov – lyžiarov. Všetci si ho pochvaľujú, pretože v sebe spája adrenalín aj skutočné športovanie v pravom slova zmysle. Azda každého najviac láka rýchlosť, ktorú môžete dosiahnuť pri tomto lyžovaní. Tá často presahuje aj viac ako 130 km/h, čo je obrovské číslo. 

  Aké máte skúsenosti?

  Ak si idete vyberať spomedzi širokej škály lyžiarskej výbavy „ideálne“ je pre Vás, ohodnotiť svoje doterajšie lyžiarske skúsenosti a taktiež očakávania. Preto je vhodné navštíviť špecializovanú predajňu, kde je školený personál. Ten Vám s výberom odborne poradí a nájde pre Vás vhodnú lyžiarsku výbavu. 

  Zjazdové lyžovanie je vhodné pre každého lyžiara, či už ste začiatočník, rekreačný lyžiar alebo profesionál. Avšak pre každého zo spomínaných kategórií je potrebná iná výbava, tak aby splnila jeho očakávania. Najťažšie to majú hádam neskúsení lyžiari, ktorí ešte nevedia čo majú od lyží očakávať a načo sa zamerať. Naopak, profesionáli veľmi dobre vedia, čo je pre nich dôležité.

  Načo sa zamerať?

  U lyží je to predovšetkým ich šírka, dĺžka a konštrukcia. Pre začiatočníka sú vhodné mäkšie a kratšie lyže, ktoré mu poskytnú ľahšiu ovládateľnosť a odpustia začiatočnícke chyby. Pre skúseného lyžiara sú vhodnejšie tvrdšie a dlhšie. Záleží to však aj od typu lyžovania. Na slalom sú vhodné krátke a úzke lyže, na freeride dlhé a široké. Všeobecne platí, že lyže by mali byť dlhé aspoň po bradu. Pri lyžiarkach je rozhodujúca dĺžka a šírka chodidla, telesná hmotnosť a lyžiarska úroveň. Výber ovplyvňuje aj postavenie klenby či rôzne výrastky. Veľkosť si treba vyberať presne. Každá nová topánka po čase povolí a vytlačí sa na vaše chodidlo. Preto treba kupovať lyžiarky presne. Telesná váha ovplyvňuje výber tvrdosti, tzv. flex index. Treba však zohladniť aj lyžiarsku úroveň. Ak ste začiatočník vyberajte z mäkších topánok, no ak ste začiatočník a vážite cez 100kg musíte mať tvršie topánky. Ak by ste si vybrali topánky s nízkym flexom, hravo by ste ich pretlačili a stratili tak kontrolu nad lyžami. Dôležitým bezpečnostným prvkom je prilba. Pri jej výbere sa sústreďme na správnu veľkosť. Tú si overíme nasadením prilby na hlavu. Necháme ju rozopnutú a skúsime pokrútiť hlavou. Pokiaľ prilba pevne sedí, je to v poriadku. Pri prilbe si môžte všímať funkcie ako odvetrávanie alebo nastavenie veľkosti. Netreba zabúdať ani na stabilizačný prvok akým sú palice. 

  Pri výbere sa nepreceňujte a vyberajte skutočne podľa vaších doterajších skúseností. Návštevou v špecialitovanej predajni získate nie len odborné poradenstvo, ale aj výbavu na mieru.   Zdielajte na sociálnych sieťach
  Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

  <<  13/32 >>


  LYŽE PRE DOSPELÝCH

  Najväčší bazár pre zjazdové lyžovanie na Slovensku, plnohodnotná záruka 24 mesiacov rovnako ako na nový tovar.
  ZOBRAZIŤ VIAC

  DETSKÉ LYŽE

  Suwisport ponúka ako jediná firma na Slovensku dlhodobý prenájom lyžiarskeho výstroja pre deti.
  ZOBRAZIŤ VIAC

  SERVIS

  Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
  ZOBRAZIŤ VIAC

  BAZÁR

  U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
  ZOBRAZIŤ VIAC

  © Všetky práva vyhradené - www.zimnyoutlet.sk
  Tvorba eshopu

  Všetky práva vyhradené - www.zimnyoutlet.sk
  Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
  Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
  SÚHLASÍM    Odmietam