logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
po-pi od 10:00 do 18:00
Naše služby

  PORADŇA

  <<  14/32 >>

  Servis lyží

  26.9.2016 16:21 | zimnyoutlet

  Servis Vašich lyží je veľmi dôležitý, no častokrát podceňovaný. Lyže musíte udržovať neustále v dobrej „kondícii“, aby sa predĺžila ich životnosť a ponechávali si dobré jazdné vlastnosti. Odložiť ich mokré po lyžovačke je to najhoršie čo môžte spraviť. Zhrdzavené hrany a vysušená sklznica vôbec neprospieva vašim lyžiam. Lyže by ste tak mali kontrolovať pred každou lyžovačkou a po nej, predovšetkým pred zimnou a po zimnej sezóne, čo by mali byť pre Vás dva veľké míľniky.

  S lyžami by ste mali chodiť do servisu na pravidelnej báze. V tomto prípade platí, že by ste si takéto návštevy a aktivity nemali nechávať na poslednú chvíľu. Aj z toho dôvodu, že mnoho servisov je počas zimnej sezóny preplnených a skoro nikto Vám neurobí servis na počkanie. Samotnému poškodeniu lyží môžete predchádzať práve tým, že budete pravidelne navštevovať servis a nebudete ho zanedbávať.

  Mnohí ľudia si nevedia dobre predstaviť, čo sa bude s ich lyžami diať v servise. Často nemajú predstavu, ktorá ponúkaná činnosť je pre ich lyže vhodná a čo naopak lyžiam nepomôže. Servis sa vykonáva buď ručne, čo je šetrnejší spôsob alebo strojovo. Medzi najčastejšie úkony patrí brúsenie, voskovanie a zalievanie.

  Brúsenie

  Brúsenie na páse je veľmi častou činnosťou servisu. Vykonáva sa aj ručne, čo je šetrnejšie. Stroj zoberie z hrán lyže väčšiu časť. Hrany sa počas lyžovania opotrebujú, otupia sa a majú tendenciu podklzávať. Teda ich jazdné vlastnosti sa podstatne zhoršia. Zhrdzavené hrany sú ďalším problémom. Spôsobuje ho lenivosť majiteľa, utrieť si lyže po každej lyžovačke a uskladniť na suchom mieste. Takouto zbytočnou chybou skracujete životnosť lyže. 

  Voskovanie

  Kedy treba voskovať lyže zistíte aj voľným okom. Na sklznici sa začína objavovať biele sfarbenie čo značí o vysusešení. Voskovanie lyží si často dokážete spraviť aj sami. Stačí Vám k tomu zakúpenie vhodného vosku na Vaše lyže a jeho aplikácia. Ako to však už býva aj pri ostatných činnostiach, profesionál Vám lyže navoskuje oveľa lepšie vďaka svojej vycibrenej technike. Voskovanie napomáha kĺzaniu sa lyží po snehu. Práve tým, že sú voskované = mastné zo spodnej strany, sneh sa na ne nelepí. Lyžujete rýchlo a bez toho, aby sa Vám nabaľovala čoraz väčšia vrstva snehovej nádielky. Okrem toho, že s nenavoskovanými lyžami budete lyžovať pomalšie, má to vplyv aj na zlú manipuláciu s lyžami. 

   

   

  ZALIEVANIE

  Akoto už na zjazdovké býva, vždy sa tam nájde nejaký kameň ktorý sa podpíše na vašej sklznici. Nechá tam peknú dierku ktorú treba zaliať. V opačnom prípade sa môže stať, že s takou sklznicou nájdete ešte jeden taký kameň ktorý vytrhne jej kus. A taká lyža už nemá veľkú hodnotu. Preto kontrolujte lyže po každej lyžovačke. Zaberie to minimum času.   

  Každý servis je svojim spôsobom iný. Každé lyže sú inak porušené, majú iné závady a potrebujú o čosi odlišnú starostlivosť. Je veľmi dôležité, aby sa o Vaše lyže starali odborníci, ktorí majú prax so servisom lyží a žiadna závada im nie je cudzia. Pohodlnú jazdu si môžete užívať len na kvalitných a pravidelne servisovaných lyžiach. Inak to nepôjde.


  Fotogaléria


  Zdielajte na sociálnych sieťach
  Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

  <<  14/32 >>


  LYŽE PRE DOSPELÝCH

  Najväčší bazár pre zjazdové lyžovanie na Slovensku, plnohodnotná záruka 24 mesiacov rovnako ako na nový tovar.
  ZOBRAZIŤ VIAC

  DETSKÉ LYŽE

  Suwisport ponúka ako jediná firma na Slovensku dlhodobý prenájom lyžiarskeho výstroja pre deti.
  ZOBRAZIŤ VIAC

  SERVIS

  Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
  ZOBRAZIŤ VIAC

  BAZÁR

  U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
  ZOBRAZIŤ VIAC

  © Všetky práva vyhradené - www.zimnyoutlet.sk
  Tvorba eshopu

  Všetky práva vyhradené - www.zimnyoutlet.sk
  Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
  Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
  SÚHLASÍM    Odmietam