logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
po-pi od 10:00 do 18:00
Naše služby

  PORADŇA

  <<  15/32 >>

  Rukavice na lyže

  26.9.2016 16:20 | zimnyoutlet

  Rukavice sú k lyžovaniu takmer nevyhnutné. Na svahu ste hádam ešte nikdy nestretli lyžiara, ktorý by práve rukavice nemal. Ich výber však nemusí byť taký jednoduchý, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Preto sa môžete v nasledujúcich riadkoch dočítať, na čo rukavice slúžia, na čo si dávať pozor pri ich výbere a ktoré sú vhodné pre Vás.

  V prvom rade by rukavice mali chrániť lyžiarove ruky a dlane od námrazy. Chlad je azda prvoradý dôvod, pre ktorý nosíme rukavice na svahu. Lyžovanie je ideálne za podmienok, keď je vonku približne 0°C a nižšie hodnoty. To znamená, že ruky by nevydržali až tak nízke teploty a o chvíľu by boli znecitlivené a nedali by sa dobre ovládať. V takom prípade by ste nemohli dobre držať ani lyžiarske palice, čo je taktiež samozrejmosťou na svahu a nutnosťou, aby ste ich držali správne a do palíc sa mohli kedykoľvek „oprieť.“ O to, aby Vaše ruky boli v neustále ideálnych podmienkach, aj čo sa týka ochrany pred mrazom a chladom z vonku, sa stará perfektný materiál a membrána. Najznámejšou membránou ktorá sa používa je GORE-TEX®. Sú však aj iné. Materiál, z ktorého sa vyrábajú rukavice, je však dostatočne vzdušný na to, aby sa odvádzal pot z Vašich rúk preč z rukavíc. Môže ním byť koža, neoprén, sofshell. Výber závisí od Vás.

  Každé poriadne lyžiarske rukavice by mali mať na svojej spodnej strane aj proti sklzovú plochu, ktorá slúži na lepšie uchopenie akýchkoľvek vecí, ktoré môžete v rukaviciach držať. Väčšinou sú to práve lyžiarske palice, ktoré máte v rukách uchopené. Ak si predstavíte, že lyžiarske palice držíte aj niekoľko hodín denne, v podstate presne toľko, koľko denne lyžujete, potom je veľmi užitočné, ak by ste mali mať túto činnosť uľahčenú.

  Na to, aby Vám rukavice nepadali z rúk dolu, sú užitočné najmä suché zipsy či sťahovacie gumy, ktoré sú v okolí zápästia. Vďaka tomu sa nemusíte neustále ohliadať na to, či Vám rukavice nepadajú a nepotrebujete ich nejakým spôsobom upevniť. 

  Za pozornosť stojí aj vychytávka akou je bezpečnostný systém Trigger S od firmy Leki. Na ich rukaviciach je pútko s ktorým sa zapnete k palici. Palice pri náraze odletia a Vám sa tak nič nestane. Práktické a bezpečné.

  Na záver treba spomenúť aj farebné prevedenie. To je pre mnohých rozhodujúce, ale nemalo by to tak byť. Otázkou je, či Vám viac záleží na farbe ako na kvalite rukavíc.


  Fotogaléria


  Zdielajte na sociálnych sieťach
  Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

  <<  15/32 >>


  LYŽE PRE DOSPELÝCH

  Najväčší bazár pre zjazdové lyžovanie na Slovensku, plnohodnotná záruka 24 mesiacov rovnako ako na nový tovar.
  ZOBRAZIŤ VIAC

  DETSKÉ LYŽE

  Suwisport ponúka ako jediná firma na Slovensku dlhodobý prenájom lyžiarskeho výstroja pre deti.
  ZOBRAZIŤ VIAC

  SERVIS

  Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
  ZOBRAZIŤ VIAC

  BAZÁR

  U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
  ZOBRAZIŤ VIAC

  © Všetky práva vyhradené - www.zimnyoutlet.sk
  Tvorba eshopu

  Všetky práva vyhradené - www.zimnyoutlet.sk
  Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
  Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
  SÚHLASÍM    Odmietam