logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
po-pi od 10:00 do 18:00
Naše služby

  PORADŇA

  <<  10/32 >>

  Detské lyžiarky

  26.9.2016 16:28 | zimnyoutlet

  Nálakať v dnešnej dobe deti k športu je veľmi obtiažne. Správnou motiváciou sa to môže podariť. Lyžovanie je ve?mi obľúbený šport pri ktorom sa dokážu odreagovať a zároveň posilniť tak celé telo. Samotnému lyžovaniu predchádza viacero starostí akým je napr. aj výber detského výstroja. Najťažší je výber lyžiarok. No ak sa nám podarí nájisť tie správne máme vyhraté.

  Každoročné kupovanie novej výstroji výrazne zaťažuje rodinný rozpočet. Každoročné požičanie lyžiarok alebo celej výstroji zabezpečí vždy správnu veľkosť. Lyžovať sa v príliš veľkých topánkach je nielen nepohodlné ale aj nebezpečné. Odporúčame požičiavať v špecializovaných predajniach, kde Vám školený personál poradí. Nenechávajte si preto požičanie na poslednú chvílu na svahu, kde majú pravidelne obmedzený výber veľkostí.    

  Základ je správna veľkosť. Tú zistíme meraním. Dôležitá však nie je iba dĺžka ale aj šírka. Keď už prejdeme k samotnému skúšaniu, je dobré ak si overíme správnu veľkosť. A to tak, že vytiahneme vnútornú papuču. V nej je vložka, tú vyberieme a dieťa sa na ňu postaví. Nemala by byť vôla viac ako 1cm. Ak ju má treba vybrať menšie číslo. Rodičia veľa krát vyberajú veľké topánky, tak aby deťom vydržali dve alebo tri sezóny. Neouvedomujú si však, že lyžovanie vo voľných lyžiarkach je nepohodlné, namáhavé a nebezpečné. Detské lyžiarky majú 1 až 4 klipsne. Na začiatok úplne postačujú 1 alebo 2 klipsne. Neskôr, ak sa dieťa zlepší môže mať kľudne tvrdšie topánky s 3 alebo 4 klipsňami. V minulosti bývali lyžiarky veľmi ťažké a tiež sa s nimi ťažko manipulovalo na svahu. Dnes je to však o niečom inom a deti si veľmi rýchlo zvykajú na lyžovanie s lyžiarkami, ktoré majú absolútne minimálnu hmotnosť. Skelet musí Vašu nohu udržať dostatočne stabilnú, aby sa dieťa mohlo plne sústrediť na jazdu.

  Bezpečnosť

  Tú zabezpečíme výberom správnej veľkosti topánok, správnym výberom tvrdosti, čo znamená, že ohyb komína by mal byť primeraný váhe dieťaťa a lyžiarskej úrovni. Taktiež používaním vhodných lyžiarskych ponožiek, ktoré na jednej strane udržujú teplo a odvádzajú vlhkosť a taktiež zabezpečia lepší kontakt noha-lyžiarka.

  Navštívte špecializovanú predajňu, kde vám spoľahlivo poradia a budete spokojní vy aj vaše deti.   Zdielajte na sociálnych sieťach
  Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

  <<  10/32 >>


  LYŽE PRE DOSPELÝCH

  Najväčší bazár pre zjazdové lyžovanie na Slovensku, plnohodnotná záruka 24 mesiacov rovnako ako na nový tovar.
  ZOBRAZIŤ VIAC

  DETSKÉ LYŽE

  Suwisport ponúka ako jediná firma na Slovensku dlhodobý prenájom lyžiarskeho výstroja pre deti.
  ZOBRAZIŤ VIAC

  SERVIS

  Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
  ZOBRAZIŤ VIAC

  BAZÁR

  U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
  ZOBRAZIŤ VIAC

  © Všetky práva vyhradené - www.zimnyoutlet.sk
  Tvorba eshopu

  Všetky práva vyhradené - www.zimnyoutlet.sk
  Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
  Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
  SÚHLASÍM    Odmietam