logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
po-pi od 10:00 do 18:00
Naše služby

  PORADŇA

  <<  20/32 >>

  Dámske lyžiarske rukavice

  26.9.2016 15:52 | zimnyoutlet

  Lyžiarske rukavice by nemali chýbať v žiadnej výbave lyžiara. V tomto článku si bližšie rozoberieme dámske lyžiarske rukavice, pričom prihliadneme na ich kvalitu a správny výber, ktorý je zásadový.

  Čo treba pri lyžiarskych rukaviciach sledovať?

  Je to najmä kvalita materiálov, ktoré sú použité pri ich výrobe. Ak nie sú lyžiarske rukavice dostatočne kvalitné, potom je dosť možné, že si lyžovanie neužijete plnými dúškami, ako to mohlo byť predtým. Lyžiarske rukavice majú v zásade viacero úloh, ktoré by ste mali poznať ešte predtým, ako si niektoré z nich vyberiete. Samozrejme, primárnou úlohou je ich ochrana pred nízkymi teplotami a teda uchovanie Vašich rúk v dostatočnom teple. Na to, aby Vám ruky neodmrzli a aby ste s nimi mohli neustále dobre hýbať, sú všetky rukavice vybavené materiálmi, ktoré zabraňujú teplu dostať sa von, respektíve chladu preniknúť pod rukavice a k Vašim rukám. Nie všetky majú však spomínané materiály rovnaké a preto niektoré túto úlohu zastávajú lepšie a iné horšie. Dôležitá je membrána. Najznámejšou je GORE-TEX®. Tá zabezpečí ochranu vašich rúk pred nepriaznivým počasím. Dôležitá je aj izolácia. Rukavice majú množstvo vlastností ktoré Vás určite oslovia. Práve tieto dve zmeny počasie môžete pocítiť na svahu a preto je veľmi dôležité, aby Vás Vaše oblečenie či doplnky, ako v tomto prípade rukavice, vedeli efektívne ochrániť od nich a nepodliehali im. Ak už začne snežiť alebo pršať máte istotu, že budete od týchto poveternostných vplyvov uchránení . Dôležitá je aj vnútorná výstielka, ktorá je relatívne zásadová, keďže vonkajší materiál je u všetkých rukavíc takmer identický. Táto výstielka by mala byť dostatočne pohodlná a komfortná na to, aby ste rukavice mohli nosiť aj niekoľko hodín denne. Rozhodne by nemala nastať situácia, kedy samotná výstielka zmenší svoj objem a vplyvom držania rôznych ťažších predmetov alebo viacnásobného silného stisku zmenší svoj objem.

  Veľkosť

  Pri lyžiarskych rukaviciach je zásadová najmä ich veľkosť. Ak nie je ideálna práve pre Vaše ruky, potom sa budete trápiť po celý čas lyžovania a budete chcieť rukavice vymeniť za iné. Správna veľkosť je teda veľmi dôležitým faktorom, ktorý môže ovplyvniť Vaše lyžovanie ako také a urobiť z neho príjemnú, ale aj nepríjemnú aktivitu. Bez rukavíc nemožno lyžovať, aj keď je vonku niekoľko stupňov nad bodom mrazu. Na ich vnútornej strane sa nachádza špeciálna vrstva materiálu presne v miestach, kde držíte svoje lyžiarske palice. Tento materiál zabraňuje tomu, aby sa palice ľahko vyšmykli z Vašich rúk v prípade, že máte navlečené lyžiarske rukavice. Palice sú taktiež skoro nutnosťou pri lyžovaní a preto pomôcka v takejto podobe určite zostane využitá a veľmi ju oceníte.


  Fotogaléria


  Zdielajte na sociálnych sieťach
  Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

  <<  20/32 >>


  LYŽE PRE DOSPELÝCH

  Najväčší bazár pre zjazdové lyžovanie na Slovensku, plnohodnotná záruka 24 mesiacov rovnako ako na nový tovar.
  ZOBRAZIŤ VIAC

  DETSKÉ LYŽE

  Suwisport ponúka ako jediná firma na Slovensku dlhodobý prenájom lyžiarskeho výstroja pre deti.
  ZOBRAZIŤ VIAC

  SERVIS

  Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
  ZOBRAZIŤ VIAC

  BAZÁR

  U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
  ZOBRAZIŤ VIAC

  © Všetky práva vyhradené - www.zimnyoutlet.sk
  Tvorba eshopu

  Všetky práva vyhradené - www.zimnyoutlet.sk
  Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
  Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
  SÚHLASÍM    Odmietam