logo
Nákupný košík

02 / 43 33 00 54
po-pi od 10:00 do 18:00
Naše služby

  PORADŇA

  <<  26/32 >>

  Dámske lyžiarky

  26.9.2016 15:46 | zimnyoutlet

  Lyžiarska obuv je najdôležitejšou súčastou lyžiarskej výbavy. Nie lyže sú motorom ale práve lyžiarske topánky. Ich úlohou je držanie nohy počas celej lyžovačky a preto vybrať správnu topánku nie je vôbec ľahké. Treba si vyhradiť dostatok času, pripraviť nervy a vyskúšať niekoľko modelov do kým nenájdete ten správny.

  Prvým krokom by mala byť návšteva špecializovanej predajne. V nej vám spravia kompletnú analýzu chodidla. Zistia sa všetky potrebné údaje, akými sú dĺžka a šírka chodidla, výška klenby prípadne rôzne výrastky ovplyvňujúce uloženie nohy v lyžiarke. Na základe týchto faktorov sa budú vyberať lyžiarky. Dôležitá je aj vaša telesná hmotnosť, od ktorej bude závisieť tzv. flex index lyžiarky. Flex označuje tvrdosť topánky. Čím je lepší lyžiar, tým môže voliť tvrdšie topánky. Čo sa veľkosti týka, často krát sa stretávame s tvrdením, že lyžiarske topánky musia byť väčšie. To však nie je pravda. Lyžiarky musia byť čo najpresnejšie, aby sme mali 100% kontrolu nad lyžami. Lyžiar dosahuje vysokú rýchlosť,  preto je dôležitá správna veľkost. Výber ovplyvňuje aj postavenie klenby. Ak má lyžiar padnutú alebo vysokú klenbu, predstavuje to výrazný problém. Športové ortopedické vložky tento nedostatok napravia a noha sa v lyžiarke uloží správne, čím zabezpečíme pohodlie pri lyžovaní. Na skúšanie lyžiarok si prineste vlastné lyžiarske ponožky, pretože skúšať ich na tenkú ponožku je klamlivé a neprináša nám to pravdivý výsledok. 

   

  Špeciálne lyžiarky pre ženy

  Rozdielov medzi pánskymi a dámskymi lyžiarkami je hneď niekoľko. Hlavný rozdiel je vo výške komína. Ženy majú pri výbere často problém s lýtkami. Preto je komín nižší. Ďalej sú to klipsne. Niektoré modely ich majú pogumované, aby si ženy nepolámali nechty. Nie je nič nové, ak poviem, že nám ženám býva stále zima. Preto majú dámske lyžiarky o niečo teplejšie topánky. V našej ponuke nájdete topánky ktoré sú plnené kačacím perím. To zabezpečí maxímálny tepelný komfort. A Na koniec je to dizajn. Ten býva často krát rozhodujúci čo je chyba. Veľa lyžiarov olutovalo výber podľa farby. Lyžiarky treba vyberať podľa toho ako sedia na nohe, nie podľa toho akej sú farby. Treba si uvedomiť, že kúpa lyžiarok je investícia na niekoľko rokov. A  farba nám nezabezpečí komfort. 


  Fotogaléria


  Zdielajte na sociálnych sieťach
  Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

  <<  26/32 >>


  LYŽE PRE DOSPELÝCH

  Najväčší bazár pre zjazdové lyžovanie na Slovensku, plnohodnotná záruka 24 mesiacov rovnako ako na nový tovar.
  ZOBRAZIŤ VIAC

  DETSKÉ LYŽE

  Suwisport ponúka ako jediná firma na Slovensku dlhodobý prenájom lyžiarskeho výstroja pre deti.
  ZOBRAZIŤ VIAC

  SERVIS

  Neodmysliteľnou súčasťou lyží a snowboardov je ich servis. Často je zanedbaný a končí to skazeným požitkom z lyžovačky. Servisu treba venovať dostatočnú pozornosť.
  ZOBRAZIŤ VIAC

  BAZÁR

  U nás v predajni Vám okrem špičkového nového tovaru ponúkame aj široký výber kvalitného použitého lyžiarskeho výstroja pre každého. Súčasť jazdeného tovaru je aj kompletný servis.
  ZOBRAZIŤ VIAC

  © Všetky práva vyhradené - www.zimnyoutlet.sk
  Tvorba eshopu

  Všetky práva vyhradené - www.zimnyoutlet.sk
  Tvorba eshopu od GRANDIOSOFT
  Súbory cookie používame, aby sme zabezpečili čo najlepšie prezeranie našich webových stránok. Ďalšie informácie nájdete na stránke ako používame súbory cookies
  SÚHLASÍM    Odmietam