logo
Nákupný košík

Bicykle pre deti
Eshop Facebook lyzovacka.eu
Hlavné menu
+
+

<<  13/32 >>

Zjazdové lyžovanie

26.9.2016 16:25 | zimnyoutlet

Väčšina z Vás určite pozná zjazdové lyžovanie. Je to jednoducho veľmi obľúbený šport pre samotných divákov, ako aj aktérov – lyžiarov. Všetci si ho pochvaľujú, pretože v sebe spája adrenalín aj skutočné športovanie v pravom slova zmysle. Azda každého najviac láka rýchlosť, ktorú môžete dosiahnuť pri tomto lyžovaní. Tá často presahuje aj viac ako 130 km/h, čo je obrovské číslo. 

Aké máte skúsenosti?

Ak si idete vyberať spomedzi širokej škály lyžiarskej výbavy „ideálne“ je pre Vás, ohodnotiť svoje doterajšie lyžiarske skúsenosti a taktiež očakávania. Preto je vhodné navštíviť špecializovanú predajňu, kde je školený personál. Ten Vám s výberom odborne poradí a nájde pre Vás vhodnú lyžiarsku výbavu. 

Zjazdové lyžovanie je vhodné pre každého lyžiara, či už ste začiatočník, rekreačný lyžiar alebo profesionál. Avšak pre každého zo spomínaných kategórií je potrebná iná výbava, tak aby splnila jeho očakávania. Najťažšie to majú hádam neskúsení lyžiari, ktorí ešte nevedia čo majú od lyží očakávať a načo sa zamerať. Naopak, profesionáli veľmi dobre vedia, čo je pre nich dôležité.

Načo sa zamerať?

U lyží je to predovšetkým ich šírka, dĺžka a konštrukcia. Pre začiatočníka sú vhodné mäkšie a kratšie lyže, ktoré mu poskytnú ľahšiu ovládateľnosť a odpustia začiatočnícke chyby. Pre skúseného lyžiara sú vhodnejšie tvrdšie a dlhšie. Záleží to však aj od typu lyžovania. Na slalom sú vhodné krátke a úzke lyže, na freeride dlhé a široké. Všeobecne platí, že lyže by mali byť dlhé aspoň po bradu. Pri lyžiarkach je rozhodujúca dĺžka a šírka chodidla, telesná hmotnosť a lyžiarska úroveň. Výber ovplyvňuje aj postavenie klenby či rôzne výrastky. Veľkosť si treba vyberať presne. Každá nová topánka po čase povolí a vytlačí sa na vaše chodidlo. Preto treba kupovať lyžiarky presne. Telesná váha ovplyvňuje výber tvrdosti, tzv. flex index. Treba však zohladniť aj lyžiarsku úroveň. Ak ste začiatočník vyberajte z mäkších topánok, no ak ste začiatočník a vážite cez 100kg musíte mať tvršie topánky. Ak by ste si vybrali topánky s nízkym flexom, hravo by ste ich pretlačili a stratili tak kontrolu nad lyžami. Dôležitým bezpečnostným prvkom je prilba. Pri jej výbere sa sústreďme na správnu veľkosť. Tú si overíme nasadením prilby na hlavu. Necháme ju rozopnutú a skúsime pokrútiť hlavou. Pokiaľ prilba pevne sedí, je to v poriadku. Pri prilbe si môžte všímať funkcie ako odvetrávanie alebo nastavenie veľkosti. Netreba zabúdať ani na stabilizačný prvok akým sú palice. 

Pri výbere sa nepreceňujte a vyberajte skutočne podľa vaších doterajších skúseností. Návštevou v špecialitovanej predajni získate nie len odborné poradenstvo, ale aj výbavu na mieru. Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  13/32 >>


Suwisport
Copyright © 2016 - www.zimnyoutlet.sk - Všeobecné obchodné podmienky - Blog - Tvorba eshopov od
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.zimnyoutlet.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM