logo
Nákupný košík

Bicykle pre deti
Eshop Facebook lyzovacka.eu
Hlavné menu
+
+

<<  21/32 >>

Veľkosti lyžiarok

26.9.2016 15:52 | zimnyoutlet

Na tému veľkosti lyžiarok bolo napísaných už mnoho článkov, avšak ak stále hľadáte ten správny návod na to, ako si lyžiarky vybrať, prečítajte si nasledujúce riadky a určite sa dozviete, na čo si dávať pozor a čo je skutočne dôležité.

Treba hneď na začiatok povedať, že použité lyžiarky nie sú až tak dobrou voľbou. Okrem toho že už boli použité, sú vytvarované na iné chodidlo. Kúpa nových lyžiarskych topánok je investícia na niekoľko rokov. Preto sa nesnažme ušetriť čo sa dá, ale kúpiť si tak, aby bol pomer cena/kvalita čo najlepší.

Podľa čoho však vyberať ideálne lyžiarky pre Vás?

V prvom rade by ste mali vedieť niečo viac o svojich skúsenostiach. Mali by ste vedieť, na približne akej úrovni ste a teda, aké skúsenosti ste získali počas doterajšieho lyžovania. Podľa toho sa samozrejme odvíja výber Vašich lyžiarok. Preto sa treba ohodnotiť čo najlepšie a najpresnejšie. Pri výbere sa zohľadňuje vaša telesná hmotnosť, dĺžka a šírka chodidla a rôzne výrastky ktoré by mohli spôsobiť problém neskôr. V každej špecializovanej predajni by vám pri návšteve mali urobiť kompletnú analýzu chodidla ktorá dopomôže k výberu tej správnej lyžiarky. Zistí sa tak vaša dĺžka a šírka chodidla, spraví sa termický otlačok čím sa zistí postavenie klenby, pretože aj to má vplyv na uloženie nohy v topánke. Ak má napríklad človek nízku klenbu, zväčša mu býva presná veľkosť malá. Problém sa vyrieši ortopedickými vložkami, ktoré nielen poskytnú oporu klenbe, ale aj zlepšia držanie tela. Čo sa dĺžky týka, treba vyberať čo najpresnejšie. Žiadne centimetre navyše. Nová bota sa dotvaruje na vaše chodidlo v priebehu 4-7 dní lyžovačky. Vnútorná papuča stratí 40% svojho objemu. Preto treba kupovať presne. Hmotnosť je tiež veľmi dôležitý údaj. Podľa nej sa vyberá tvrdosť, tzv. flex index. Čím je lyžiar lepší, tým môže vyberať z tvrdších topánok. Pravdou je, že 120kg lyžiar je na tom rovnako ako 60kg pretekár.  Zvoliť optimálnu tuhosť lyžiarky by zdanlivo nemal  byť problém, ak dostatočne zhodnotíte svoje skúsenosti a taktiež budete vedieť, kde sa budete s lyžiarkami lyžovať. 

Existuje veľa lyžiarok ktoré sa od seba odlišujú využitím. Rozoznávame lyžiarky na upravenú zjazdovku, freeride-ové, skialpové, racové, all-mountain. Každé z nich majú viacero fukncií ktoré využijete v rôznych podmienkach. Je teda dôležitý aj typ svahu respektíve prostredie, pretože nie na každý svah sú vhodné každé lyžiarky. Obava z tvrdých či z tuhých lyžiarok plynie najmä z toho dôvodu, že sa ľudia obávajú o svoje pohodlie a komfort, ktorý by mali v lyžiarke mať. Samozrejme, je nutné, aby lyžiarka bola pohodlná, ale zároveň aby dostatočné pevne držala nohu. Práve lyžiarka je základ úspechu. Ak chceme dosiahnuť čo najlepší prenos síl, dĺžka a flex musia byť vybrané na mieru.

Venujte výberu lyžiarskych topánok dostatok času, poskúšajte rôzne modely, aby ste mali z čoho vyberať, ale hlavne porovnať rôzne typy lyžiarok. Na skúšanie je dobré priniesť si vlastné lyžiarske ponožky a skúšať topánky len na nich. Žiadne vrstvenie ponožiek. Noha sa tak nebude príliš potiť a zachová maximálne teplo. Posledná rada na záver, príďte vo voľnejších nohaviciach, tak aby sa dali vyhrnúť na úroveň kolena. Skúšanie tak bude čo najpresnejšie.


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  21/32 >>


Suwisport
Copyright © 2016 - www.zimnyoutlet.sk - Všeobecné obchodné podmienky - Blog - Tvorba eshopov od
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.zimnyoutlet.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM