logo
Nákupný košík

Bicykle pre deti
Eshop Facebook lyzovacka.eu
Hlavné menu
+
+

<<  15/32 >>

Rukavice na lyže

26.9.2016 16:20 | zimnyoutlet

Rukavice sú k lyžovaniu takmer nevyhnutné. Na svahu ste hádam ešte nikdy nestretli lyžiara, ktorý by práve rukavice nemal. Ich výber však nemusí byť taký jednoduchý, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Preto sa môžete v nasledujúcich riadkoch dočítať, na čo rukavice slúžia, na čo si dávať pozor pri ich výbere a ktoré sú vhodné pre Vás.

V prvom rade by rukavice mali chrániť lyžiarove ruky a dlane od námrazy. Chlad je azda prvoradý dôvod, pre ktorý nosíme rukavice na svahu. Lyžovanie je ideálne za podmienok, keď je vonku približne 0°C a nižšie hodnoty. To znamená, že ruky by nevydržali až tak nízke teploty a o chvíľu by boli znecitlivené a nedali by sa dobre ovládať. V takom prípade by ste nemohli dobre držať ani lyžiarske palice, čo je taktiež samozrejmosťou na svahu a nutnosťou, aby ste ich držali správne a do palíc sa mohli kedykoľvek „oprieť.“ O to, aby Vaše ruky boli v neustále ideálnych podmienkach, aj čo sa týka ochrany pred mrazom a chladom z vonku, sa stará perfektný materiál a membrána. Najznámejšou membránou ktorá sa používa je GORE-TEX®. Sú však aj iné. Materiál, z ktorého sa vyrábajú rukavice, je však dostatočne vzdušný na to, aby sa odvádzal pot z Vašich rúk preč z rukavíc. Môže ním byť koža, neoprén, sofshell. Výber závisí od Vás.

Každé poriadne lyžiarske rukavice by mali mať na svojej spodnej strane aj proti sklzovú plochu, ktorá slúži na lepšie uchopenie akýchkoľvek vecí, ktoré môžete v rukaviciach držať. Väčšinou sú to práve lyžiarske palice, ktoré máte v rukách uchopené. Ak si predstavíte, že lyžiarske palice držíte aj niekoľko hodín denne, v podstate presne toľko, koľko denne lyžujete, potom je veľmi užitočné, ak by ste mali mať túto činnosť uľahčenú.

Na to, aby Vám rukavice nepadali z rúk dolu, sú užitočné najmä suché zipsy či sťahovacie gumy, ktoré sú v okolí zápästia. Vďaka tomu sa nemusíte neustále ohliadať na to, či Vám rukavice nepadajú a nepotrebujete ich nejakým spôsobom upevniť. 

Za pozornosť stojí aj vychytávka akou je bezpečnostný systém Trigger S od firmy Leki. Na ich rukaviciach je pútko s ktorým sa zapnete k palici. Palice pri náraze odletia a Vám sa tak nič nestane. Práktické a bezpečné.

Na záver treba spomenúť aj farebné prevedenie. To je pre mnohých rozhodujúce, ale nemalo by to tak byť. Otázkou je, či Vám viac záleží na farbe ako na kvalite rukavíc.


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  15/32 >>


Suwisport
Copyright © 2016 - www.zimnyoutlet.sk - Všeobecné obchodné podmienky - Blog - Tvorba eshopov od
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.zimnyoutlet.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM