logo
Nákupný košík

Bicykle pre deti
Eshop Facebook lyzovacka.eu
Hlavné menu
+
+

<<  16/32 >>

Nohavice na lyžovanie

26.9.2016 16:19 | zimnyoutlet

Aké by mali byť? Majú mať aj konkrétne vlastnosti? Otázky tohto typu si kladie väčšina Vás pri kupovaní vhodného lyžiarskeho oblečenia, konkrétne nohavíc na lyžovanie.

Samozrejme, mali by mať konkrétne vlastnosti. Nohavice sa nevyberajú len podľa farby či strihu. Existuje celý rad kritérií, ako si vybrať tie správne a v tomto článku sa dozviete najdôležitejšie z nich.

Veľmi dôležitým faktorom je dĺžkastrih nohavíc. Nohavice by mali byť dostatočne dlhé na to, aby ste ich mohli mať aj na lyžiarkach a aby nekončili ešte pred začatím lyžiarok. Netreba to však preháňať a najmä u menších deťoch, pri ktorých si rodičia často povedia: „To je dobré, veď do toho dorastie.“ Áno, dorastie, ale pokým mu budú veľké, nebude sa v nich dieťa cítiť dobre a lyžovanie mu skôr bude vzbudzovať negatívne, ako pozitívne emócie. Niektoré nohavice majú v páse možnosť nastaviť si ho, čím sa zvyšuje komfort pri nosení.

Strih nohavíc je veľmi individuálna záležitosť, pričom sa nedá dopredu povedať, ktoré nohavice sú vhodné pre Vás. Práve preto je dôležité vyskúšať si viac typov, aby sme mali možnosť porovnávať. Bez toho to nepôjde. Pod lyžiarske nohavice sa obyčajne dáva termoprádlo, ktoré zabezpečí odvod potu a udrží telesnú teplotu.

Čo sa týka funkcií, máme na mysli najmä vodeodolnosť a poskytovanie ochrany pred chladným počasím. Technickým parametrom akými sú vodný stĺpec a priedušnosť treba venovat pozornosť. Za štandard sa považuje 10.000/10.000. Takáto membrána Vás spoľahlivo ochrání pred nepriaznou počasia. Chlad a sneh sú rozhodne atribúty, ktoré sú spojené s každým svahom či lyžiarskym strediskom. S nimi jednoducho musíte už dopredu počítať, a preto je nutné mať na sebe adekvátne oblečenie, ktoré Vás pred nimi ochráni. Lyžiarske nohavice ponúkajú aj množstvo užitočných doplnkov a to vnútorné vrecká, vetranie v oblasti stehien, nastaviteľné traky, predĺženie v oblasti krížov alebo sú to spevnené spodky ktoré sú zo zosilnených materiálov, čím sa zabraňuje poškodeniu.

Prí výbere sa sústreďte teda na spomínanú membránu, dĺžku a strih. Nikde nesmie nic ťahať. Takto si zabezpečíte maximálny komfort na svahu.


Fotogaléria


Zdielajte na sociálnych sieťach
Facebook  Twitter  Google  LinkedIn  Pinterest  Email  Print

<<  16/32 >>


Suwisport
Copyright © 2016 - www.zimnyoutlet.sk - Všeobecné obchodné podmienky - Blog - Tvorba eshopov od
Tvorba web stránok

Všetky práva vyhradené - www.zimnyoutlet.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM